PREMIER AUSTRALII W IZRAELU – STULECIE BITWY O BEER SZEWĘ

Opracowanie Kasia Śmiałkowska | Opublikowane w piątek, 03 listopada 2017

Benjamin Netanjahu:
Witamy prawdziwego przyjaciela Izraela; Australia jako kraj jest prawdziwym przyjacielem Izraela. Jest to całkowicie jasne i docenia to każdy obywatel Izraela. Chcę Ci podziękować za niezachwiane poparcie dla Izraela, za chwilę będziemy rozmawiać na górze, jak wzmocnić ten sojusz jeszcze bardziej, by był głębszy, silniejszy, jeszcze szerszy.

Premier Turnbull:
Czuję się tutaj jak w domu, jak wśród rodziny. Jak powiedziałeś, jesteśmy częścią tej samej „miszpachy”, a ciepło Twojej wizyty w lutym było niebywałe. Entuzjazm i energia, jakie ze sobą przywiozłeś, ożywiła wszystkich, z którymi się spotykałeś.

W bieżącym roku Twoja wizyta była pierwszą w historii wizytą premiera Izraela w Australii, a ja w tej chwili również jestem tu po raz pierwszy jako premier – i jest to także pierwsza wizyta australijskiego premiera w Izraelu od 2000 r.

Nasze więzi są coraz silniejsze i głębsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Benjamin Netanjahu:
Podpisaliśmy właśnie porozumienie o przemyśle obronnym, abyśmy mogli wspólnie chronić nasze wspólne wartości. Sądzę, że przyszłość zapowiada wspaniałe rzeczy dla obu naszych krajów, które pod względem wartości tak naprawdę stanowią jedność.

Zatem – witaj, przyjacielu!

==============================

Beer Szewa obchodzi stulecie wyzwolenia spod władzy imperium osmańskiego przez Korpus Armii Australii i Nowej Zelandii (ANZAC). Do miasta przybyli potomkowie walczących wtedy żołnierzy i planują odtworzenie jednej z ostatnich w historii bitew kawalerii.

Jak podaje wikipedia, „zdobycie tutejszych studni z wodą było bardzo ważne i umożliwiło Brytyjczykom prowadzenie dalszych operacji militarnych w Palestynie”.


Wielbłądzi korpus australijski podczas bitwy pod Beer Szewą (Źródło: FotoHistoria)


Bitwa pod Beer Szewą 31 października 1917 r. (Źródło: Wikipedia - Beer Szewa)


Odtworzenie bitwy pod Beer Szewą (31 października 2017)

Więcej o bitwie i biorących w niej udział wierzchowcach: Konie, wojna i Australijczycy czyli: o dawnej kawalerii australijskiej


Na podstawie:

Następny | Poprzedni

Skomentuj

Zaloguj się aby skomentować Opcjonalny login poniżej.

Szabat Szalom - komentarze

Romek

Romek

03. listopada, 2017 |

Jak powszechnie wiadomo, Strażacy To fajne chłopaki.
Sam mam wielką przyjemność zaliczać się do tego grona.
Uważam, że to...

Romek

Romek

22. października, 2017 |

"Rabin Schmuel Rabinowitch, rabin Muru Zachodniego i Świętych miejsc Jerozolimy":.
Ciekawa sprawa.
Za chwilę może będzie;
"Rabin...

Romek

Romek

14. października, 2017 |

Hmm,
ja w tym roku mogę oddać kilka cm wody z poziomu gruntu. Tak z 1 metr. Nie wiem czy bedzie opłacało się przetransportować do...

ireneusz glab

ireneusz glab

19. czerwca, 2017 |

W polskich mediach nie natknąłem się na news'a opisującego to wydarzenie. Czesi zawsze byli inni względem pozostałych Słowian, ale...

dak

dak

06. maja, 2017 |

Trasa mykw już została otwarta. Przeszedłem ją w marcu :)...